Search: Keyword:

Jones, Pamela Prinicpal
Key, Elijah Vice Principal
Scott, Tawanda Vice Principal
Shaffer, Deborah Vice Priincipal

Aggelis, Steven English
Akers, Bridget Art
Alexander, Maresha Guidance Counselor (Senior/12th Grade)
Amin, Roshni Guidance Counselor (Sophomore/10th Grade)
Anglin, Kelly
Appari, Aruna Mathematics
Atelonie, Tiara Science/Biology
Auguste, Billy Physical Education / Behavior Specialist
Auguste, Sandra Guidance Counselor (Freshman/9th Grade)
Batiste, Alexis Science
Berry, Prance English
Black, O'Hara Dean of Students
Blackburn, Meagan Speech Therapy
Bradwell, James Culinary Arts
Brown, Kendrick English Language Arts/Reading
Brown, Willie CTE/Business Education
Byrd, Shannon Learning Strategies
Campbell, Cedrick Mathematics
Cato, Quintealia Mathematics
Cherry, Steve COORD Character Education
Clark, Lynn ESE Self-Contained Class
Collins, Rosalyn ESE
Cummings, Kimberly English Language Arts / Reading
Curry, Andreka Attendance
D'Oleo, Maria Special Area/Spanish
Dama, Kranthi Mathematics
Dauphin, Stephanie Social Science
Davis, Courtney Intensive Reading
Denton, April English Language Arts / Reading
Evans, Lee History/World History Teacher
Fagg, Willie Edgenuity
Farmer, Claudette Physical Education
Farmer, Erica Social Studies
Faulk, Jeffie Environmental Engineer
Fischer, Matthew SRO (Deputy)
Francis, Emanuel Intervention
Frost-Walker, Diane Head Coach Girls Basketball/Testing Administrator Assistant
Frost-Walker, Diane Physical Education
Fuller, Corey COORD Health & Drug Free Schools
Galloway, Tireshia Reading Coach
Griffin, Benita Exceptional Education / Inclusion Resource
Grimsley, Alesia Health Educator
Harris, Ronte Music
Henson, Edna Guidance Counselor (Junior/11th Grade)
Hewitt, Tracy English
Hinson, Eric Edgenuity/Para-Professional
Hinson-Maynor, Tamela
Hodgen, Courtney Exceptional Student Education
Hogan, Elliott Science/Physical & Biology
Holmes, Ophelia Mathematics
Holt, Jamaal Business Education
Howard, Darrell Mathematics
Hurdle, Adam Math Teacher
Jaguar, GCHS GCHS Webmaster Trainer
James, Anthony Behavior Specialist/Edgenuity
Johnson, Greg Science/Biology
Jones, Pamela Prinicpal
Kelly, Kareem Exceptional Education / Inclusion Resource
Kenon, Aayana English Language Arts / Reading
Kever, Charlotte Mathematics
Key, Elijah Vice Principal
Knight, Anthony Art/Computer Graphics
Lamb, Makenzie Office Manager/Bookkeeper
Lewis, Pierre Social Science
Lewis, Rodney JROTC
Lightfoot, Tomeka Graduation Coach
Lockwood, Chavien Business
Marquis, Sheribeth Exceptional Education
Maxwell, Janice Exceptional Education
McBride, Akacia English Language Arts/Reading
McDanield, Michael Science
Mendez, Ysenia Science
Mercado, Mayo Mathematics
Montgomery, Rebecca Mathematics
Moore, Herbert ISS Teacher
Moten, Andrew Physical Education
Nallathambi Sarasam, Prathap Singh Physical Science
NeSmith, Kimblin Law Enforcement Academy
Niekus, Shirley Spanish/ESOL
Nogowski, John English / Journalism
O'Malley, John
Parrish, Charles Social Studies
Pierre, Joseph Social Science
Pinkston, Joseif Mathematics
Police, Maurice Physical Education
Presha Pride, Renee CTE/Business Education Teacher
Pridgen, Mercedes Science/Chemistry
Rambosk, Peggy Social Studies
Read, Angela Exceptional Education / Speech/Language
Roberts, Charles JROTC/AI
Robinson, Corbin
Rodier, Christopher Special Area / Spanish & French
Shields, Erin Social Science
Simmons, Laquadra Social Studies
Simmons, Peggy Media Center
Smiith, Cadrick Music/Band
Smith, Brittany ESE Resource
Smith, Kaloma English Language Arts/Reading
Stallworth, Shakera Math
Stephens, Doug Athletic Director
Stephens, Gabriel Social Studies
Stephenson, Ciara Social Science
Strickland, Maggie ESE
Striplin , Joseph Physical Education
Thomas, Cierra English
Thomas, Linda Exceptional Education Specialist
Thommen, John Math
Timley, Jada Mathematics
Toussaint, Eric Career & Technical Education / Agriscience and Biotechnology
Trotman, Tatyana Biotechnology
Trotter, Trinika Guidance Counselor (Senior/12th grade)
Valencia, Kayla English Language Arts/Reading
Walker, Keenan 3D Art and Design
Weathers, Khadijah Science
White, Kevin JROTC/Senior Instructor
Wiggins, Cleanita Dual Enrollment/Science & Technology/Webmaster
Wynn, Ja'Nay Exceptional Education
Yarsiah, Wede Science/Chemistry
York, Eric Physical Education

Akins, Tisher ESE/Paraprofessional
Barnes, Ericka Receptionist
Curry, Andreka Attendance
Davis, Mae Office Assistant
Davis -Hines, Mae
Faulk, Jeffie Environmental Engineer
Fischer, Matthew SRO (Deputy)
Frost-Walker, Diane Physical Education
Gauss, Steven Media Technology
Green, Floria Guidance Assistant
Highman, Keshandra Attendance/D. Reports Paraprofessional
Hightower, Richard Paraprofessional
Hinson, Eric Edgenuity/Para-Professional
Holt, Adrienne Cafeteria Manager
Jackson, Patricia Resource Teacher/Para-Professional
Jaguar, GCHS GCHS Webmaster Trainer
James, Bobby
Karras, Althea Speech/Language
Lamb, Makenzie Office Manager/Bookkeeper
Lane, Howard ESE/Paraprofessional
Liles, Mark Intervention
McCall, Barbara Environmental Engineer
McNeil, Tinika Principal's Secretary
Perry, Brenda Para-Professional
Portillo, Myrna Receptionist-Attendance
Pounsel, Cynthia Cafeteria
Poythress, Carolyn ESE Para-Professional
Quintero, Dolores Principal's Secretary
Robinson, Allen Data Entry/Registrar
Rolax, Veronica Cafeteria
Sanders, Sylvia Environmental Engineer
Sands, Harold ESE Resource
Simmons, Michael Environmental Engineer
Smith, Brittany ESE Resource
Smith, Edrick Environmental Engineer
Smith, Emma Cafeteria
Starling, Betty Cafeteria
Stevens, Derrick Environmental Engineer
Street, Dana Social Worker
Tsigbey, Jennifer ESE/Paraprofessional
West, Dwight Environmental Engineer
Williams, Sharon Environmental Engineer
Winbush, Latoya Environmental Engineer

Daniels, Anitria
Gauss, Stephen
Gauss, Stephen
Riggins, Larissa
Thomas, Johnny
Wiggins, Sheantika